V lone prírody

 

 V poslednej dobe ma stále viac baví len tak chodiť lesmi, túlať sa po kopcoch a objavovať magické miesta, opustené skaly a obrovské stromy. Celú túto zimu, jeseň a jar som pobehoval po lesoch a nachodil stovky kilometrov. Pomaly sa zo mňa stáva skôr turista než lezec, no ja sám sa skôr cítim ako dáky prieskumník či v starých časoch skaut.

 Väčšinou a úplne najradšej chodím sám. Dokážem sa strašne vyhecovať a štverať sa do šialene strmých svahov, liezť kameno-hlinené sute a tie následne lyžovať len tak v topánkach či po zadku, dával som si dokonca aj skočky zo skál a rôzne preskoky, proste mi tu vonku v prostredí kde sa cítim znova živý často prepne a stane sa zo mňa zvieratko jak sa patrí. 

Občas a veľmi rád chodím s ľuďmi, ktorých mám rád. Teším sa keď im môžem ukázať objavené čarovné miesta a často si s nimi všimnem vecí, ktoré sám pri svojom zbesilom tempe prehliadnem.

 

A tiež ešte stále leziem. Liezol som dokonca aj v zime keď bol sneh. Milujem chôdzu s bouldermatkou na chrbte, po kolená v snehu, lezečky si zohrievam v bunde a trenie je na skale parádne a pokiaľ je pod nulou skaly bývajú suché. 

Baví ma hýbať sa na skale. Skákať na nej, užívať si tvar chytov, rôznorodosť - žiadna skala nie je rovnaká, no nie je to paráda?!

..a samozrejme že úplne najviac som nadšený, keď objavím novú skalu, kde ešte nikto neliezol. 

 

 

 

Spolu s Andym sme sa vybrali do zabudnutej doliny vedľa alternatívky a poskúšali tu zopár potenciálnych nových cestičiek. Je to taký nevysoký no za to asi 200 m široký vápencový masív, kde plánujeme porobiť kopu pekných milých cestičiek. Tešte sa, my sa už tešíme. 

 

 

 

Nad skalami je nádherný zelený hrebienok s ostrými skalami, lúčkami pre víly a výhľadmi priamo do "lona prírody" a tiež do Mordoru pri Rohožníku.

 

 

 

Ideálne miesto na nedeľný piknik či spontánnu súlož

 

 

Toto bola jediná možná cesta a v pätách sme mali stádo krvilačných sŕn

 

 

 

 

 

Vzadu z druhej stany spomínaného hrebeňa sme objavili ďalšie zabudnuté skalky. Nádherné miesto na druidské rituály či iné hemženie

 

 

Najvyššia z nich určite stojí za vylezenie aj keď je v nej iba staré železo. Je to skoro 25 m vysoká vežička , v spodnej časti kruto previslá, hore platňa z belostného vápenca ala Kršlenica

 

 

Vracali sme sa zas inou cestou po ďalšom hrebeni s výhľadom na Plavecký hrad a tak

 

 

A keďže to miesto vhodné na nedeľný piknik či iné radovánky mi vážne počarovalo, vydal som sa tam jednu krásnu sobotu aj s Hančou a Aňčou a Tomom a mal prísť aj Mano no neprišiel..

 

...keby bol prišiel dostal by pomaranč

...takto ho musel zjesť Tomo

..ja som obligátne behal po lese..

..a malá mi slintala rovno na hlavu

..vľavo nad Mordorom pršalo, inde však svietilo slniečko   

 

 

 

Autor: Ondro