Icebreaker

Ice world cup ´06 Tanvaldský Špičák 2 Czech Republick

 

 

Dňa 26.1-28.1.2006 sa uskutočnilo 2. kolo svetového pohára v ľadovom lezení po pretekoch vo Val Daone v Taliansku . Minulý rok sa na tomto preteku zúčastnili 3 pretekári zo Slovenska a inak tomu nebolo ani tento rok akurát trošku inom zložení a to : Andrej Kolařík , Gabriel Čmárik a Juraj Švingál a samozrejme naše faninky Juraj senior a Gabkova frajerka ktorím musíme poďakovať za fantastické pozbudzovanie.

Preteky sa odohrávali v komornej nálade a trošku pomalšom tempe aj keď sa to organizátorom nedá vyčítať lebo ručička teplomeru aj v obedňajších hodinách dosahovala hodnotu -14 . Túto skutečnost nám pomáhali překonávat milé dievčatá v bufetovom stane . Cesty boli  pekné , logické linie vytrvalostného charakteru.

Účast na pretekoch bola tiž výborná , nechíbali také mená ako :Harry Berger , Simon Wadeler a iné svetové esá.Do semifinále sa prebojovalo 23 pretekárov medzi nimy Andrej a Gabo.Po dôkladnej regenerácií v miestnom hostinci ´kino´ sa chalani pokúšali prebojovať do finále ale asi regenerácia bola až moc účinná a tak Andy hneď na začiatku zarmútil organizátorov keď odtrhol celú ľadovú zónu. Gabko sa nám zase zapozeral na skandujúcu frajerku a taktiež mu finále uniklo. Prekvapil český pretekár Jirí Pelikán, ktorý túto cestu výborne zvládol. Naše výkony boli podmienené tréningom na hory , však na niećo sa musíme vyhovoriť. Na záver sa chcem poďakovať všetkým sponzorom tohto zájazdu a to Jamesu a Jurajovi Švingálovi seniorovi. Ďakujeme ešte raz a dúfam že aj budúci rok sa zúčastníme ešte v hojnejšom počte.   

Výsledky muži:               Výsledky ženy:

                                                                                   

1. Simon Wadeler            CH            1. Ines Papert DE

2. Markus Bendler            AUT            2. Ksenia Slobodníkova RUS

3. Harald Berger            AUT            3. Anna Torretta IT

                                    

Juraj Švingál